ÇÜ - Uluslararası İlişkiler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÇÜ - Uluslararası İlişkiler

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin buluştuğu platform..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Türkiyenin adı...

4 posters
YazarMesaj
paSHan

paSHan

Bölüm : Uluslararası İlişkiler
Sınıf : 2. Sınıf
Rep :
Türkiyenin adı... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Türkiyenin adı... Right_bar_bleue

Türkiyenin adı... Empty
MesajKonu: Türkiyenin adı...   Türkiyenin adı... Icon_minitimeCuma Ara. 12, 2008 1:40 am

Keşke sorunlar bir ülkenin adını değiştirmekle çözülebilicek kadar kolay olsaydı. Bu sadece bir hayal. Ayrıca biz ülkemizin adından gayet memnunuz değşitrmek iyi bir amacımız da olamaz. Sayın Turgut Özalın kardeşinin geçmişte söylenmiş bir sözü gündeme taşıması da çok gereksizdir. Boşuna polemik yaratılaya çalışılıyor. Mad Konuşulacak tartışılacak daha önemli şeyler var.
NiLaY

NiLaY

Sınıf : 2.sınıf
Rep :

Türkiyenin adı... Empty
MesajKonu: Geri: Türkiyenin adı...   Türkiyenin adı... Icon_minitimeCuma Ara. 12, 2008 2:23 pm

ömer yanlışlıkla haberi sildim ama ben tekrar gönderiyorum ayrıca o yorum bana ait Smile kusura bakma Smile

Turgut Özal sorunların çözümünü ülkenin adını değiştirmekte bulmuş! 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kardeşi eski bakan Korkut Özal, ağabeyinin Türkiye’nin adını değiştirme hayalini açıkladı.

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kardeşi eski bakan Korkut Özall, ağabeyinin Türkiye’nin adını ‘Anadolu’ yapma hayalini açıkladı.

Ali Kırca’nın Show TV’deki Siyaset Meydanı programında, Erdoğan’ın Hakkari’de yaptığı konuşmayla başlayan “Ya sev, ya terk et” tartışması ele alındı.

ÖZAL TÜRKİYE'NİN ADINI 'ANADOLU' YAPACAKTI

8. Cumhurbaşkanı Turgut özal’ın kardeşi eski bakan Korkut Özal, Turgut Özal’ın Türkiye’nin isminin değiştirilebileceğini söylediğini açıkladı: “Rahmetli ağabeyim sorunun çözülmesi için Türkiye’nin isminin değiştirilebileceğini, Anadolu yapılabileceğini söylemişti”

KORKUT ÖZAL'A UYARI: SÖYLEDİKLERİNİZ KAYDA GEÇİYOR

Programın diğer bir konuğu MHP eski İstanbul Milletvekili Nazif Okumuş, "Sayın Özal, söyledikleriniz önemli, kayıtlara geçiyor" uyarısında bulundu. Bunun üzerine Korkut Özal da söylediklerini tekrar etti ve ağabeyinin bunu ikili bir görüşmede dile getirdiğini ve “Keşke Anadolu olsaydı” ifadelerini kullandığını söyledi.
ösgee
Admin
ösgee

Sınıf : 2.Sınıf
Rep :

Türkiyenin adı... Empty
MesajKonu: Geri: Türkiyenin adı...   Türkiyenin adı... Icon_minitimeCuma Ara. 12, 2008 5:26 pm

hahahahaha
icemetaxa

icemetaxa

Sınıf : 2.Sınıf
Rep :
Türkiyenin adı... Left_bar_bleue199 / 100199 / 100Türkiyenin adı... Right_bar_bleue

Türkiyenin adı... Empty
MesajKonu: Geri: Türkiyenin adı...   Türkiyenin adı... Icon_minitimePaz Ara. 28, 2008 2:08 am

Biz Türk ırkı olarak tarihte birçok kez devlet kurmuş bir milletiz.

Atalarımız tarih sahnesinde her ne kadar 16 tane devlet kurmuş gibi gözükse de,irili ufaklı Türk devletçiklerini sayarsak bu sayı yüze kadar ulaşır.

Burada dikkat etmemiz gereken husus şudur : Benim hatırladığım kadarı ile tarihte devletin isminde Türk olarak kullanılan ender devletlerden biriyiz.Benim bildiğim bir Göktürk Devleti bir de Türkiye Cumhuriyeti Devleti var.Hal böyle olunca ırkımızın adından gelen bir devletin vatandaşı olmakta bize gurur veriyor.

Turgut Özal'ın kaçırdığı bir nokta ise "Anadolu" kelimesinin bir devlet ismi olamayacağıdır."Anadolu" ismi (hepimizin bildiği gibi İngilizcesi Anatolia) bir coğrafya ismidir.Bir coğrafya isminin bir devlet ismi olmasının pekte güzel ve mantıklı olmayacağını zannediyorum.

Ayrıca paSHAN arkadaşımın da dediği gibi keşke isim değiştirildiğinde tüm sorunlar değişebilseydi. Smile
http://www.iddaa-tahmin.com/forum
paSHan

paSHan

Sınıf : 2. Sınıf
Rep :

Türkiyenin adı... Empty
MesajKonu: Geri: Türkiyenin adı...   Türkiyenin adı... Icon_minitimeSalı Ara. 30, 2008 7:27 pm

gecenlerde taylan hocanın dedıgı su andakı ortadagudakı olayalrın oldugu bolgenın genel adı FİLİSTİN ; ama o bolgede olay yok mu yada bırlık var mı tabıkıde hayır yok...yanı burada anadolu ollsa dahı aynı zıhnıyte oldugu surece pek bı sey degısmez...

Türkiyenin adı...
1 sayfadaki 1 sayfası