ÇÜ - Uluslararası İlişkiler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÇÜ - Uluslararası İlişkiler

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin buluştuğu platform..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

bir altakine soru sor ...

3 posters
YazarMesaj
paSHan

paSHan

Bölüm : Uluslararası İlişkiler
Sınıf : 2. Sınıf
Rep :
bir altakine soru sor ... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100bir altakine soru sor ... Right_bar_bleue

bir altakine soru sor ... Empty
MesajKonu: bir altakine soru sor ...   bir altakine soru sor ... Icon_minitimePerş. Kas. 13, 2008 7:34 pm

Avrupa birliği konfederasyon mudur?federasyon mudur ?

( hem ders hem oyun ) lol!

üstekini cevapla altakine sor Smile kolay gelsin ...bugunelrde ancak bu akdar scam bır sekılde yartaıcı olabılrıyorum

En son paSHan tarafından Cuma Kas. 14, 2008 9:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
gizoş

gizoş

Rep :
bir altakine soru sor ... Left_bar_bleue10 / 10010 / 100bir altakine soru sor ... Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: bir altakine soru sor ...   bir altakine soru sor ... Icon_minitimeCuma Kas. 14, 2008 11:40 am

AB bir federasyon kadar basit değil; federasyon-üstü bir organizasyondur.

Üyelerinin Federal Cumhuriyet, ulus-devlet, monarşik cumhuriyetler karmasından oluşturulmuş ulus-üstü bir çatıda yönetilen ilk örnek devletlerarası birliktir.

Tarihte bir ilktir. Karmaşık da olsa karar mekanizmaları yüksek ihtiyatla çalışır.

Anlatılacak olursa çok uzun sürecek. Ama bir konfederasyon değildir, ne de federasyondur.

SORU 2): Beş partinin temsil edildiği bir ülkenin parlamentosunda toplam milletvekili sayısı 200 olup güvenoyu için en az 101 milletvekili gerekmektedir.Bu parlamentoda;

Hiçbir iki partinin oluşturacağı koalisyon güvenoyu sayısına ulaşamamaktadır.

Herhangi 3 partinin oluşturacağı bütün koalisyonlar güvenoyu alabilmektedir.

En az milletvekili olan partiyle, en çok milletvekili olan parti arasındaki fark en fazla kaç olabilir?

İYİ ÇÖZMELER... Very Happy
paSHan

paSHan

Rep :
bir altakine soru sor ... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100bir altakine soru sor ... Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: bir altakine soru sor ...   bir altakine soru sor ... Icon_minitimeCuma Kas. 14, 2008 9:15 pm

yanılmıyorsan 200 5 e bolerım yaparım Smile yada baızlarını 1 e yakın alrım dıgerlını yada bırnı yukslek laırım bom kahretdıcı zeka bom

aklıma soru gelmıyor Very Happy ben soru sorma sıramı savmak ısıtıyorum lol!
ösgee
Admin
ösgee

Sınıf : 2.Sınıf
Rep :

MesajKonu: Geri: bir altakine soru sor ...   bir altakine soru sor ... Icon_minitimeCuma Kas. 14, 2008 10:13 pm

gizem kısmetse vizelerden sonra çözecem sorunu Razz Razz
ben soruyorum günümüzde en geçerli akım afro
paSHan

paSHan

Rep :

MesajKonu: Geri: bir altakine soru sor ...   bir altakine soru sor ... Icon_minitimeC.tesi Kas. 15, 2008 11:46 am

realsizm görünümlü pluralism dicem Very Happy ama nasıl dicem bilmiyorum şimida arastırcam ...

benim sorum ise : burjuvazi neden milliyetcilige baglıdır : ( gercekten bılmıyorum bunu cvbını )
ösgee
Admin
ösgee

Sınıf : 2.Sınıf
Rep :

MesajKonu: Geri: bir altakine soru sor ...   bir altakine soru sor ... Icon_minitimeC.tesi Kas. 15, 2008 9:15 pm

ömer bu soru hangi ders için geçerli :S:S

bir altakine soru sor ...
1 sayfadaki 1 sayfası