ÇÜ - Uluslararası İlişkiler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÇÜ - Uluslararası İlişkiler

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin buluştuğu platform..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

tanıştıktan sonra üniversitimiz tanıyalım...

YazarMesaj
paSHan

paSHan

Bölüm : Uluslararası İlişkiler
Sınıf : 2. Sınıf
Rep :
tanıştıktan sonra üniversitimiz tanıyalım... Left_bar_bleue1 / 1001 / 100tanıştıktan sonra üniversitimiz tanıyalım... Right_bar_bleue

tanıştıktan sonra üniversitimiz tanıyalım... Empty
MesajKonu: tanıştıktan sonra üniversitimiz tanıyalım...   tanıştıktan sonra üniversitimiz tanıyalım... Icon_minitimePerş. Kas. 13, 2008 1:03 pm

Çukurova Üniversitesi, 10 Fakültesi, 1 Devlet Konservatuvarı, 3 Yüksekokulu, 9 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitüsü, 29 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile ülkemizin gelişmiş üniversiteleri arasında yer almaktadır. Öğretime ve araştırmaya verdiği önemle, kütüphaneleri ve laboratuvarlarıyla ülkemize nitelikli bireyler kazandırmayı amaç edinmiş olan Çukurova Üniversitesi, Adana şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta Seyhan Baraj Gölü kıyısında yeşillikler içerisindeki kampusünde eğitim-öğretim yapmaktadır.

http://www.cukurova.edu.tr/content/images/content/kampus00.jpg

Çukurova Üniversitesi'nde 1909 öğretim elemanı, 32700'in üzerinde lisans, ön lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisinin eğitim ve öğretiminde görev yapmaktadır.

Öğrencilerin, öğretim elemanlarının, araştırmacıların gereksinim duydukları ulusal ve uluslararası yayınları barındıran Merkezi Kütüphane'de CD-ROM veri tabanı ve Internet bağlantısı ile tarama yapılabilmektedir.

Çukurova Üniversitesi, zengin bir bilgisayar donanımına sahiptir. Hemen her Fakülte ve Yüksekokulda öğrencilerin kullanımına açık bilgisayar odaları mevcuttur. Fakülte ve Yüksekokullarda bilgisayar destekli öğretim ve araştırma yapılmaktadır.

Çukurova Üniversitesi öğrencileri AIESEC ve benzeri kurumlar aracılığıyla yurt dışında staj yapabilmektedir.

Kapalı Spor Kompleksi, kapalı yüzme havuzu, kayıkhanesi ve çeşitli spor sahaları ile öğrencisine her türlü sporu yapma olanağı sağlayan Çukurova Üniversitesi, öğrencilerinin beden ve ruh sağlığına büyük önem vermektedir.

Çukurova Üniversitesi'nde kurulmuş olan 29 kolda, öğrenciler boş zamanlarını ilgilendikleri alanda en iyi şekilde değerlendirmektedirler.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampusü'ne ulaşım özel toplu taşıma araçlarıyla yapılmaktadır.

tanıştıktan sonra üniversitimiz tanıyalım...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İlk önce yargıla sonra yayınla ! ! !
» bu geceki ABD seçimlerinde sonra doların borsadaki rolü ???
» bunu tanıdıktan sonra uzak doğu insanına ayrı bir sempati duymaya başladım