ÇÜ - Uluslararası İlişkiler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÇÜ - Uluslararası İlişkiler

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin buluştuğu platform..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

HER GÜN KUR'AN OKUYORUM

YazarMesaj
paSHan

paSHan

Bölüm : Uluslararası İlişkiler
Sınıf : 2. Sınıf
Rep :
HER GÜN KUR'AN OKUYORUM Left_bar_bleue1 / 1001 / 100HER GÜN KUR'AN OKUYORUM Right_bar_bleue

HER GÜN KUR'AN OKUYORUM Empty
MesajKonu: HER GÜN KUR'AN OKUYORUM   HER GÜN KUR'AN OKUYORUM Icon_minitimePerş. Ara. 25, 2008 6:18 pm

İngiltere eski Başbakanı Tony Blair Alman Die Zeit dergisine konuştu ve herkesi şaşırtan bir açıklama yaptı. Blair “Her gün Kur’an okuyorum” dedi.
Alman Die Zeit dergisinden Jan Ross ve Patrick Schwarz’a verdiği röportajda Blair, “Kur’an okuyorum. Hem de her gün” dedi.

Hz. Muhammed'le ilgili “O çok uygar bir liderdi” dedi.

İSLAM DİNİNE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Blair, “İslam dinine geçmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna da “Hayır hayır, lütfen bu konuya girmeyelim” diye cevap verdi.

Eski başbakan, karısı ve çocuklarının Katolik olması nedeniyle başbakanlığı bıraktıktan sonra Katolik olmuştu.

IRAK VE AFGANİSTAN’I DİKTATÖRLERDEN KURTARDIK

ABD Başkanı Bush'un en yakın müttefiki olan ve bu yüzden zaman zaman "Bush'un fino köpeği" olarak nitelenen Blair 2008'in başında, dünyanın büyük dinlerini bir araya getirmeyi amaçlayan bir vakıf kurmuştu.

Özellikle Irak politikaları yüzünden eleştiri yağmuruna tutulunca geçen yıl görevini Gordon Brown’a bırakan Blair, AB, BM, ABD ve Rusya Dörtlü’sünün özel Ortadoğu temsilcisi oldu.

Blair ile röportaj yapan Patrick Schwarz’ın, Irak ve Afganistan operasyonları sırasında Müslümanların baskı gördüğünü söylemesi üzerine Blair, “Kim baskı görüyor. Biz bu ülkeleri, iki büyük diktatörün elinden kurtardık” dedi

HER GÜN KUR'AN OKUYORUM
1 sayfadaki 1 sayfası